Entlebušský salašnický pes

Novinky

Mám nové zuby ;-)

17. 4. 2015

Abbynce jsou téměř čtyři měsíce, váží už skoro 10,5 kilo a má osm nových zoubků! Chodíme s ní do psí školky a těšíme se z každého pokroku - sedni a lehni už zvládá na jedničku, podat packu taky umí krásně. Trénujeme prohlížení pacek, uší a zubů - v tomhle se ohromě zlepšila ( už jsem jí mohla vyčistit skoro bez problémů uši a na zuby si také nechá kouknout;-)). Teď jsme se zaměřili na odložení, což je pro ni ohromný problém, tak to bude asi běh na dlouhou trať, ale nevzdáváme se!

Abby má svůj PP!

12. 3. 2015

Dnes Abbynce přišel její vlastní PRŮKAZ PŮVODU! ;-)

Přejímka vrhu

5. 3. 2015

Dneska nás navštívil pan Pavel Pečenka, aby zkontroloval náš početný vrh ;-) Abbynka se předvedla v plné kráse a dostala hodnocení STANDARDNÍ - máme velkou radost! :-)

Abby slaví druhý měsíc!

25. 2. 2015

Abbynka je už pěkný obr - váží 5,5 kg! Naučila se už spoustu nových věcí: přiběhne na zavolání, umí sedni / lehni / pac. Samozřejmostí je pořádná odměna - pamlsek je jistota, ale i podrbání za uchem a velká pochvala jí stačí:-)
Dostala krásný dárek od páníčků Rixíka (červený šáteček s výšivkou) - moc děkujeme!

Jak se nám daří?

15. 1. 2015

Štěňátko oslavilo tři týdny a má se čile k světu - váží krásných 2028 gramů! :-) Po dlouhém přemýšlení a zvažování všech pro a proti jsme se s manželem rozhodli, že si štěndo necháme! Dali jsme jí jméno Abby ( v papírech bude mít Abbygale:-)) Tak nám přejte pevné nervy s výchovou a výcvikem teď už NAŠÍ Abbynky!

Corrynce se narodila holčička!!!

25. 12. 2014

Corrynka byla už od úterý hodně neklidná a ve čtvrtek ráno jí odtekla plodová voda, ale bohužel se kontrakce nedostavily. Museli jsme jet na kliniku na kontrolní ultrazvuk, který ukázal, že štěňátko je cvalda a nožičkami napřed. Nakonec jsme se rozhodli, že zkusíme porod vyvolat a tak Corrynka dostala postupně dvě injekce oxytocinu, ale bez jakékoliv reakce... tak začaly přípravy na císařský řez. Corry byla statečná a my v čekárně se taky snažili být v klidu... Ani jsme se nenadáli a už nám sestřička přinesla štěňátko, které se mělo čile k světu - fenečka se narodila 25. 12. 2014 po 13 hodině a vážila neuvěřitelných 501 gramů! Corrynka se ze zákroku rychle zotavila a už se krásně o prcka stará! Obě jsou v pořádku! Veselé Vánoce všem! ;-)

Dobré zprávy

18. 12. 2014

Máme za sebou rentgen, který nám přinesl dobré zprávy! Štěňátko naštěstí není zas tak moc veliké, tak doufáme, že to vyjde a narodí se přirozenou cestou. Držte Corrynce pěsti, ať to všechno zvládne! Až bude mrňous na světě, napíšeme další novinky (-:
 

Budeme mít jedináčka :-)

9. 12. 2014

Kontrolní ultrazvuk dopadl na jedničku - Corrynka je v pořádku a štěňátko taky! Máme dokonce i první fotku ;-)

Fotografie

4. 12. 2014

Děkujeme za krásné fotografie manželům Lammrovým! Pokud byste měli zájem o rodinné fotky, v sekci ODKAZY najdete více informací ;-)

Příprava na štěňátka

25. 11. 2014

Máme krásný porodní box, který nám vyrobil náš šikovný dědeček :-) Corrynce se v něm zatím moc nelíbí, ale Ellinka má nový domeček :-)

Čekáme štěňátka!!! :-)

18. 11. 2014

S Corrynkou jsme byli na ultrazvuku a pan doktor nám potvrdil, že opravdu zabřezla a můžeme se těšit na štěňátka, která by se měla narodit během vánočních svátků!